Головна > Цікаві новини > 28 квітня — Пудів день: історія, традиції та прикмети свята

28 квітня — Пудів день: історія, традиції та прикмети свята


28-04-2020, 09:20. Розмістив: redaktor
​Цей день у слов'ян вважався нещасливим, його намагалися перечекати, займаючись повсякденними дрібними справами.

Православні християни 28 квітня згадують апостола від 70-ти Пуда. Дата за народним календарем називається Пудів день або святий Пуд, інформує Ukr.Media.
Ким був святий Пуд?
Проживав Пуд в I столітті, служив у римському Сенаті, був учнем і послідовником апостола Павла. В будинку у Пуда збиралися першоверховні апостоли, туди ж приходили віруючі християни.
Таким чином, житло перетворилося в церкву, яку назвали Пастирською. За переказами в ній здійснював священні дії сам апостол Петро.
У період правління імператора Нерона почалися гоніння на християнство. Близько 67 року в Римі Пуд зазнав мученицької смерті.
Які обряди і традиції існують на цей день?
28 квітня бджолярі за традицією оглядали омшаники, куди на зиму ставили бджолині вулики. Якщо було вже досить тепло, то вулики діставали і виносили ближче до квітучих дерев.
В народі з цього приводу навіть приказку придумали: «На день святого Пуда діставай бджіл з-під спуда».
На Русі бджілок дуже шанували, вірили, що вони угодниці Божі, бо приносять віск для виготовлення свічок. Вбити бджолу вважалося жахливим вчинком. А якщо хтось крав колоди з бджільника, це прирівнювали до крадіжки з храму образу Господнього.
Наші пращури помітили, що в ніч на 28 квітня сняться віщі сни:
• Якщо будете в сновидінні спідню білизну на людях розвішувати, значить у реальному житті очікується конфлікт із сусідами.
• Приснилася смітинка в оці, значить, у вас є ворог, який намагається будувати підступи і заважає.
• Гризти сухарі у сні — до пліток про вас.
• Якщо сниться, що замерзли, значить, з коханою людиною намічається охолодження у відносинах.
• Погано, якщо сниться дзвін дзвонів — це до пожежі.
Заборони та дозволи в Пудів день
28 квітня у слов'ян вважався нещасливим днем, його намагалися перечекати, займаючись повсякденними дрібними справами. Багато працювати сьогодні не можна, і обов'язково треба робити перерви, інакше можна на весь свій рід і на себе накликати нещастя.
Також наші предки старалися в Пудів день допізна не допрацьовуватися, тому що можна було залучити до себе велику біду. Так що бажано сьогодні раніше звільнитися від роботи і побільше ввечері відпочити.
А якщо є така можливість, то краще в цей день відправитися на річку або в ліс, де привести в порядок свої думки і трошки про майбутнє помріяти.
Що ще категорично не можна робити в Пудів день?
1. Нікому не давайте грошей у борг, інакше борг потім не заберете.
2. Не вимірюйте сьогодні зріст, наприклад, для пошиття або купівлі одягу. Згідно з народними забобонами людина, з якої 28 квітня знімуть мірки, незабаром може померти.

3. Подушки з матрацами не перетрушуйте, інакше своє щастя витрусите.
4. Щоб не накликати на себе очні хвороби і проблеми із зором, не їжте сьогодні яйця з-під чорної курки. Додайте їх в їжу домашній худобі або скористайтеся на наступний день.
5. Тримайте сьогодні язик за зубами і не діліться навіть з найближчими людьми своїми потаємними думками і таємницями, інакше вони можуть стати надбанням громадськості.
6. Гілочки горобини не обламуйте, а то будете мучитися нестерпним зубним болем. Позбутися від нього можна, якщо підійти до горобинового дерева і погризти гілку, не відламуючи її.

Люди вірили, хто заборони порушить, в того виникнуть великі проблеми зі здоров'ям, на любовному поприщі і у фінансовій сфері.
Що можна робити в Пудів день?
Сьогодні бажано змінити постільну білизну. Того, хто 28 квітня на чистій постелі засне, очікує зміцнення відносин з родичами, знайомства з цікавими людьми, цілий ряд добрих і приємних подій у житті.
Тим, хто тримає пасіки, 28 квітня треба провести обряд, що захищає від смерті на цілий рік. Треба дістати з омшаника бджіл, самому перехреститися, а потім і комах і вимовити:

«Трудівниці-бджілки, допоможіть, цілющим медом нас нагодуйте і від страшної смерті захистіть». Коли бджоли дадуть перший мед, треба з'їсти його три ложки і прочитати при цьому молитву «Отче наш». Продавати такий мед не можна.
Погодні прикмети на 28 квітня
  • Якщо зоря сьогодні червоного кольору, значить, чекайте або дощу, або сильного вітру.Граки 28 квітня пустують і грають до сонячної і теплої погоди на найближчий тиждень.

Повернутися назад