Головна > Новини / Цікаві новини > Способи які допоможуть вам перебороти хвилювання

Способи які допоможуть вам перебороти хвилювання


9-01-2018, 09:01. Розмістив: redaktor
Хвилювання – це емоційний стан, що характеризується відчуттями тривоги, нервового напруження та страху.
У стані тривоги люди почуваються безпомічними та безпорадними, коли ситуація виходить з-під контролю, зокрема у випадках, коли їм загрожує серйозна небезпека.


Перебороти хвилювання часто буває непросто. Навіть якщо сторонні люди вважають ваші проблеми незначними та невартими уваги, ви можете розгубитись та втратити внутрішню рівновагу.
Якщо ви хвилюєтесь через певні життєві події чи зміни, у цьому немає нічого страшного. Утім, якщо стан нервозності заважає вам вести звичний спосіб життя та триває понад шість місяців, варто бити на сполох.
У цьому випадку стан людини розцінюють не просто як короткочасну тривогу, а як серйозний нервовий розлад, тож і перебороти довготривале та безпідставне хвилювання допоможе лише кваліфікований спеціаліст.
Перебуваючи постійно під тиском чи у стані нервового напруження, ми перестаємо отримувати задоволення від життя. Саме тому у цій статті ми розповімо про головні симптоми тривожного стану та ефективні методи, які допоможуть перебороти хвилювання.

Ознаки надмірного хвилювання

способи перебороти хвилювання
Впізнати тривожний стан дуже просто, адже ми починаємо хвилюватися через появу будь-яких проблем. Утім, ми підібрали перелік основних симптомів хвилювання для тих, у кого досі є сумніви:
  • Біль у грудях та часте серцебиття
  • Запаморочення та слабкість
  • Нудота та розлади травлення
  • Надмірне потовиділення, почервоніння обличчя та озноб
  • Задишка та тремтіння
  • Поколювання або заніміння кінцівок
  • Відчуття втрати здорового глузду та контролю над собою
  • Страх перед можливою небезпекою, а іноді й безпіставний параноїдальний страх
Хвилювання – це емоційний стан, який надзвичайно важко контролювати. Утім, якщо відчуття тривоги турбує вас не часто, можна спробувати перебороти його самостійно, адже розпізнати цей стан неважко, тож і лікар вам не знадобиться.

1. Правильне дихання допоможе перебороти хвилювання

Упродовж дня виділіть хоча б трохи часу, під час якого ви зможете відкласти всі справи та обов’язки.
Переконайтесь, що ніхто не зможе вас потурбувати та відволікти, а ще обов’язково пообіцяйте собі, що поставитесь до цього заняття серйозно і не намагатиметесь його завершити якомога швидше. Дуже важливо приділити достатньо часу для релаксації.
  • Влаштуйтесь якомога зручніше. Ви можете сісти у зручній позі або навіть прилягти.
  • Заплющіть очі та сконцентруйтесь на диханні. Звільніть мозок від усіх нав’язливих думок.
  • Зосередьте увагу на тому, як організм спокійно робить вдих, а потім повільно випускає повітря.
  • Після кількох вдихів, спробуйте дихати повільніше. Вдихніть настільки глибоко, щоб відчути, як повітря заповнює нижню частину легень. Затримайте дихання на кілька секунд, а потім поступово видихніть.
Повторюйте цю вправу кілька хвилин.
Завдяки техніці правильного дихання ви зможете опанувати себе та повернути контроль над ситуацією. Якщо вас раптово заскочить паніка, спробуйте спокійно зробити кілька глибоких вдихів та видихів, і хвилювання відступить.

2. Піші прогулянки – дієвий метод боротьби з надмірною тривогою

перебороти хвилювання
Піша прогулянка – це найпростіший спосіб перебороти хвилювання. До того ж, вам не потрібно буде ані одягати спеціальний одяг, ані займатися у спортзалі під наглядом суворого тренера.
Найкраще ходити на прогулянку вранці, адже тоді вона зарядить вас енергією на цілий день.
Щодня виділяйте хоча б трохи часу на піші прогулянки. Щойно вас охопить паніка, вийдіть на свіже повітря та погуляйте. Це допоможе швидко зняти стрес.

3. За перших ознак хвилювання вирушайте на пробіжку!

Ще один ефективний спосіб боротьби з нападами тривоги – це біг. До того ж, цей вид спорту допоможе позбутися зайвих кілограмів, якщо вони у вас є. Під час спалення калорій в організмі відбувається викид одного з гормонів задоволення – серотоніну.
Серотонін є незамінним для організму, адже він відповідає за покращення настрою та загального самопочуття людини. Якщо ви зробите спорт невіддільним атрибутом свого життя, то дуже швидко помітите, що після фізичного навантаження зникає безсоння, а якість сну та відпочинку значно зростає.

4. Танці допоможуть забути про хвилювання!

Під час активних танців в організмі відбувається викид ендорфінів – гормонів, які допомагають перебороти хвилювання та подолати стрес. Ба більше, ендорфіни мають здатність покращувати роботу серця.
Усе, що знадобиться за перших ознак паніки – увімкнути приємну мелодію та трохи порухатись. Щойно ви розслабитесь та впіймаєте ритм, то помітите як швидко плине час та зникає хвилювання.
Навіть якщо ви не любите танцювати, не варто одразу відкидати цю ідею. Одним з етапів боротьби з хвилюванням є готовність змінити своє життя та отримати нові знання, тож саме час відкинути всі сумніви та піти у запальний танок!

5. Навчіться не думати про свої проблеми!

Попри те, що ця порада не є черговою фізичною вправою, вона також ефективно бореться із хвилюванням. Якщо ви часто панікуєте без вагомої причини, настав час опанувати себе та повернути контроль над ситуацією, поки проблеми не потягнули вас додолу.
Запам’ятайте, що здебільшого ті негаразди, через які ви постійно перебуваєте у стресовому стані, насправді не є такими страшними, як малює ваша уява. Мозок має властивість зосереджувати увагу саме на тому, що вам здається важливим, тож не варто концентруватись винятково на невдачах.
Подумайте самі: вам навряд чи стане краще, якщо ви постійно нервуватимете через надумані проблеми.
Якщо ж негативні думки однаково невпинно лізуть у голову, спробуйте відволіктись на щось інше, наприклад, виконайте якусь роботу вдома або зателефонуйте близькій людині.

Перша допомога під час раптових нападів паніки

Якщо вас зненацька охопило сильне хвилювання, ви можете розгубитись і не знати, як діяти далі. Запам’ятайте, як варто реагувати на раптову панічну атаку:
  • Встановіть причину появи перших симптомів хвилювання.
  • Знайдіть спосіб швидко зняти напругу, що виникла. Наприклад, можна зробити кілька глибоких вдихів або зайнятися спортом, якщо є така можливість.
Навіть якщо на перший погляд завдання перебороти хвилювання здається нездійсненним, поступово ви навчитесь опановувати себе та повертати контроль над ситуацією, і з кожним разом вам це вдаватиметься дедалі швидше та простіше. Успіхів!

Джерело

Повернутися назад