Головна > Україна > МОЗ хоче дозволити знахарям і цілителям працювати без спецдозволів

МОЗ хоче дозволити знахарям і цілителям працювати без спецдозволів


5-01-2018, 17:49. Розмістив: redaktor
МОЗ хоче дозволити знахарям і цілителям працювати без спецдозволів
Міністерство охорони здоров'я ініціює скасування спеціального дозволу на заняття народною медициною.

Про це йдеться в повідомленні міністерства, передають Українські Новини.

"Регламентація роботи цілителів або людей, що практикують альтернативну народну медицину не може відноситися до компетенції міністерства, оскільки така практика не відповідає сучасним медичним науковим знанням. Тому МОЗ України пропонує скасувати спеціальний дозвіл на заняття народною медициною (цілительством) шляхом скасування статті 74 "Основ законодавства України про охорону здоров'я", - сказано в ньому.

Відповідний законопроект зараз перебуває на громадському обговоренні.

У повідомленні наголошується, що поняття народної медицини в законодавстві визначене як "методи оздоровлення, профілактики, діагностики і лікування, що ґрунтуються на досвіді багатьох поколінь людей, усталені в народних традиціях і не потребують державної реєстрації".

При цьому в міністерстві підкреслюють, що застосовувати це визначення на практиці неможливо.

Зокрема, законодавством не передбачено критерії підтвердження досвіду багатьох поколінь і усталених традицій: це можуть підтвердити тільки фахівці-етнологи або культурологи, одночасно дослідження традицій і досвіду багатьох поколінь народу не відноситься до компетенції Моз.

Крім того, народні методи не входять в арсенал сучасної доказової медицини, а отже, їх безпеку і ефективність ніким і ніколи не перевірялася в умовах суворих наукових експериментів.

Більшість методів альтернативної та народної медицини базуються на ідеях, які суперечать сучасній науковій картині світу і медичній науці.

У повідомленні підкреслюється, що для перевірки методів альтернативної медицини, які б гарантували їх безпеку і дієвість, необхідно проводити наукові та клінічні дослідження за прийнятими методиками.

Але такі дослідження тривають роками і вимагають значного фінансування та широкого залучення експертів, тобто жоден з методів народної медицини ніяк не можна перевірити "на місці" в момент звернення цілителя за дозволом.

Існуюча процедура атестації та експертизи цілителів не дозволяє міністерству видати дозвільні документи, оскільки неможливо гарантувати безпеку використовуваних ними методів для пацієнтів, а всі раніше видані дозволи на заняття цілительством створюють потенційну небезпеку для громадян, оскільки такі дозволи жодним чином не гарантують безпеку пацієнтів при їх зверненні до цілителів. 
Повернутися назад