Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Виставка рахівських художників відкрилася у Львові (ФОТО)

У Львові, на площі Ринок, у стінах Львівського етнографічного музею відкрилась виставка живопису «Куточок раю на землі» та дереворізьби «Орнаментальне мольфарство».

 Перший у місті Лева вернісаж полотен закарпатської школи живопису та робіт традиційної гуцульської різьби організували Львівський музей етнографії та художнього промислу, Всеукраїнське товариство «Гуцульщина», суспільно-культурне товариство «Гуцульщини у Львові», ініціатор і куратор виставки письменник, заслужений журналіст України й почесний житель міста Рахів Олександр Масляник.
На відкриття виставки полотен 21 художника закарпатської Рахівщини та робіт різьбяра з Івано-Франківщини Миколи Стринадюка завітало чимало відвідувачів. Багато схвальних та захопливих промов лунало на адреси майстрів, не обійшлось й без нагород окремим учасникам виставки від Всеукраїнського товариства «Гуцульщина». У межах урочистостей вшанували хвилиною мовчання й пам’ять знаного художника, уродженця Рахова Козурака Миколу, який відійшов у вічність на передодні початку вернісажу. 
Загалом перший виставковий день дав змогу містянам й гостям Львова насолодитись творами гуцульських митців, поспілкуватись з нами та познайомитись з Гуцульщиною, увікрвічненою на полотнах й у різьбі. Чимало авторів зобразили на картинах життя і побут горян, їх обрядовість, але найбільше все ж передавали полотна пейзажі унікальної краси Срібної землі. Неймовірне порівняння традиційної різьби із додаванням фарби, текстилю, шкаралупи писанок та інших матеріалів продемонстрував різьбяр Микола Стринадюк. Автор творчої майстерні родини Стринадюків «КОКА» сорок років займається цим ремеслом, а поміж його рукотворних надбань на виставці красувались і тарелі, і скрині, і трійці, й картини.
Наразі, всі, хто любить і цінує прекрасне, може завітати на виставку, бо ж «Куточок раю на землі» та «Орнаментальне мольфарство» триватимуть аж до кінця листопада.
Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.