Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

У Ясінях відкрили площу імені героїв Гуцульської Республіки, а у Чорній Тисі - меморіальну дошку Степану Клочураку

Урочисті заходи з нагоди відзначення початку українського державотворення на західноукраїнських землях та 100-річчя заснування Гуцульської Народної ради у селищі Ясіня, відбулися 8 листопада.

Ясіня – столиця Гуцульської Республіки. Про це тепер завжди нагадуватиме відкрита нова площа імені Героїв Гуцульської Республіки. Вона розташована поруч Ясінянського історико-краєзнавчого музею, на якому встановлена символічна дошка.
Урочисті заходи відбулися саме у день заснування Гуцульської Народної ради в селищі Ясіня, що ухвалила рішення про приєднання східних районів Закарпаття до ЗУНР. Вшановуючи герої селища, учні загальноосвітніх шкіл смт. Ясіня і с. Видричка, поклали квіти та вінки до пам’ятників видатним ясінцям.
Провідника Гуцульської Республіки Степана Клочурака, пам’ятник якому встановлений на новій площі, пошанували покладанням квітів керівництво РДА і райради – в.о. голови Рахівської РДА Віктор Турок і в.п. голови районної ради Іван Копич, голова Ясінянської селищної ради Едуард Зелінський, керівник районного осередку Всеукраїнського товариства ,,Гуцульщина” Іван Беркела, керівники структурних підрозділів райадміністрації, голови органів місцевого самоврядування, керівники установ та організацій району, громадськість селища.
- Важливість створення Народної ради, і як наслідок утворення на західних землях українського державного утворення - Гуцульської республіки, важко переоцінити. І хоча поставлена тоді мета не була досягнута, населення гуцульської Рахівщини отримало досвід національно-визвольної боротьби та остаточно усвідомило себе українцями, - зазначив в.о. голови Рахівської РДА Віктор Турок.
Цього ж дня, у селі Чорна Тиса, відкрили меморіальну дошку Степану Клочураку, який у 1918–1919 роках був організатором Гуцульської республіки, а згодом і її Президентом. Встановили дошку на фасаді ЗОШ.
Під час урочистостей, голова Ясінянської селищної ради Едуард Зелінський відзначив видатних чорнотисянців пам’ятними медалями до 100-річчя заснування Гуцульської Народної ради.
На відкритті меморіалу була також присутня родина Степана Клочурака, яка зберігає пам'ять про свого видатного предка. 

Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.