Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Великому Бичкову на Рахівщині потрібні 220 мільйонів гривень на відновлення дамби (ВІДЕО)

Великому Бичкову на Рахівщині потрібні 220 мільйонів гривень на відновлення дамби (ВІДЕО)


Сезон підтоплень – не за горами. Жителі гірських населених пунктів Закарпаття з острахом чекають погіршення погодних умов, які несуть за собою паводки, а отже – і зруйновані будівлі, понівечені господарства та, відповідно, збитки.

Починаючи з 2007-го року недофінансування програми комплексного протипаводковогозахисту в басейні річки Тиса у області, за підрахунками фахівців, становить близько 400 мільйонів гривень. Протягом кількох років поспіль народні депутати України від краю Василь Петьовка, Валерій Лунченко, Роберт Горват неодноразово подавали депутатські запити та звернення до уряду. Проте коштів на берегоукріплення регіон досі не отримав.

Cелище Великий Бичків на Рахівщині ділить навпіл річка Шопурка. Зараз це невеликий гірський потік, проте під час весняних та осінніх опадів перетворюється на вируючі кручі, які руйнують все на своєму шляху. Крім дворогосподарств, велика вода періодично підтоплює і підприємства на березі річки. У результаті будівлі тріскають, поступово руйнуються, набираються вологи та покриваються пліснявою. Серед таких організацій –і стратегічні об’єкти, до прикладу – пожежна частина.

За останні кілька років завдяки пошкодженню берегоукріплення паводками річка Шопурка суттєво змінила свої межі. Крім того, щорічно місцеві жителі та підприємці несуть збитки від великої води. Якщо їх перерахувати станом на 2018 рік та відновити всю дамбу вздовж річки у межах селища – вартість сягне ста мільйонів гривень. Для бюджетів селища, району та й краю – сума не підйомна. Зверталися куди тільки можна: до представників всіх гілок влади, у фонд Регіонального розвитку, до народного депутата округу –Василя Петьовки.

Народні депутати України від Закарпаття Василь Петьовка, Валерій Лунченко, Роберт Горват звернулися до прем’єра Гройсмана з депутатським запитом, аби у 2019 році виділити кошти в розмірі 220 млн. 200 тисяч гривень Басейновому управлінню водних ресурсів річки Тиса для фінансування заходів, спрямованих на захист від шкідливої дії, в тому числі в басейні річки Тиса у Закарпатській області.
Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.