Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

В РАХОВІ ВІДБУДЕТЬСЯ ПРЕЗЕНТАЦІЯ ДРУГОГО ВИДАННЯ УНІКАЛЬНОЇ КНИГИ ПРО БОРОТЬБУ КАРПАТСЬКОЇ УКРАЇНИ

Серед низки  цьогорічних ювілейних дат –  події 80-літньої давності на Закарпатті  є знаковими в українському державотворенні. З нагоди відзначення цієї річниці перевидано унікальну книгу спогадів підполковника Армії  УНР  Антіна Кущинського «Закарпаття в боротьбі».
Книга  мала лише одне видання 1981 року в Буенос-Айресі накладом 750 примірників і залишалась одним з найрідкісніших видань про боротьбу закарпатців за незалежність України.
Спогади містять опис подій, що відбувались до Другої світової війни на Закарпатті та низку живих свідчень про  діяльність та вчителювання  Антіна Кущинського у селах Заріччя, Ясіня, Кваси та інші. Під час  боротьби   Карпатської  Січі  Кущинський був командиром Гуцульського кошу.  В Рахові потрапив у полон, перебував у концентраційному таборі Варіо-Лопош в Угорщині разом із Василем Ґренджою-Донським, Іваном Климпушем та ін. Подальша доля автора мала всесвітню географію від Німеччини, Парагваю до Чикаґо. Він став одним із визначних діячів української діаспори та залишив по собі чималий науково-історичний здобуток. Але серце своє та найтепліші спогади він залишив на Закарпатті.
З цієї нагоди у вівторок 5 березня о 13:30 в приміщенні зали засідань Рахівської міської ради пройде презентація другого видання книги Антіна Кущинського.
Модератор презентації:
Станіслав ФЕДОРЧУК, український політолог, публіцист, книжковий оглядач, випускник історичного факультету Донецького університету ім. В.Стуса, автор книги Демонтаж лицемірства”, голова Правління громадської організації “Українська народна рада Донеччини та Луганщини”. Нагороджений відомчою нагрудною відзнакою СБУ “Хрест доблесті” ІІ ступеня (2009), лауреат Премії ім. Якова Гальчевського у номінації “За публіцистичну діяльність” (2014).

Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.