Головна > Політика > Явка виборців на Рахівщині склала усього 36%

Явка виборців на Рахівщині склала усього 36%


1-04-2019, 11:35. Розмістив: redaktor
Так, згідно з даними, оприлюдненими на сайті ЦВК загальна явка виборців по територіальному виборчому округу 72 (Тячівський і Рахівський райони), яква виборців склада усього 36,43%.
Нагадаємо, що на нинішніх президентських виборах Закарпаття черговий раз відзначилося. Явка тут нагадує ціни у сучасних магазинах – 46,99%.        
Проте для такого результату є цілий ряд об’єктивних причин. Їх щонайменше п’ять.
По-перше, на Закарпатті найбільший відсоток трудових мігрантів. Років десять тому їх число оцінювалося у триста тисяч, зараз воно значно зросло – хай не до половини усього населення працездатного віку, але цілком наближається до того. Це люди, які більшість року проводять за кордоном, причому не тільки у найближчих до Закарпаття країнах, а й досить далеко. Частинка їх проголосувала там, але більшість наших заробітчан не стоїть на консульському обліку, то ж і до закордонних дільниць не приходила. Додому вони приїздять переважно двічі на рік – на новрічно-різдвяні свята і на Пасху. Те, що замість них ніхто не вкидав бюлетені – доказ чистоти наших виборів. Очевидно, спрацювала заява, що прикордонники мають списки усіх, хто виїхав, що ці списки буде звірено зі списками тих, хто проголосував. Тому явка виявилася реальною, а не завищеною, як це бувало на попередніх виборах. Натомість другий тур 21 квітня – це рівно тиждень перед Великоднем, тоді частина заробітчан може бути вже вдома, а явка на вибори реально піднятися.
По-друге, частина закарпатців на попередніх виборах (особливо парламентських і місцевих) звикла голосувати за гроші. Тепер, коли такого примітивного підкупу у день виборів вже не було, найбільш розбещені подачками виборці просто не пішли на дільниці. Ситуація не однозначна, та це все-таки ліпше, ніж те, що творилося раніше.
По-третє, 31 березня на Закарпаття прийшло тепло. Наша область найкраща за погодними умовами порівняно з усіма іншими регіонами України. Тому багато хто, особливо молодь, обрали замість походу на дільниці – пікніки та екскурсі: благо, на Закарпатті є де відпочити. Цей фактор загальновідомий, цього разу він спрацював на повну.
По-четверте, на Закарпатті з одним із найнижчим рівнем життя порівняно з іншими регіонами, особливо сильні протестові настрої. Раніше їхні носії голосували “проти всіх”, тепер такої графи немає, то ж багато хто просто не пішов, дехто робив на бюлетені свої епатажні написи, і документ визнали недійсним. Але більшість таких виборців просто не прийшла на дільниці.
По-п’яте, зіграв свою роль і релігійний фактор. Чому найнижча явка саме на Тячівсько-Рахівському округу? Там чимало єговістів, які відповідно до своїх релігійних переконань взагалі ніколи не голосують. Те саме стосується єговістів по цілій Україні, але в інших регіонах вони розселені дисперсно, а тут – максимально компактно, тому це кидається у вічі.
Таким чином, чогось надзвичайного не відбулося. Навпаки, усе свідчить, що дані вибори найменш фальсифіковані, і це не може не сподобатися нашим західним партнерам. Водночас існує резерв для підвищення явки на другому турі, коли вона може стати бодай на кілька пунктів вищою.

goloskarpat.info
Повернутися назад