Головна > Рахівщина / Суспільство > На Рахівщині ще один жахливий вірус атакує дітей

На Рахівщині ще один жахливий вірус атакує дітей


21-01-2019, 14:31. Розмістив: redaktor
На Рахівщині ще один, не менш небезпечний вірус ніж кір, атакує дітей. Скарлатина! Багато  дітей зараз переносять цю важку хворобу, (є діти на яких навіть "завертає" ця хвороба  і не можуть вилікуватися).
 Нагадаємо на Рахівщині  поки карантин не вводять!
 Що таке Скарлатина (італ. Scarlattina, від середньовічних століття. Лат. Scarlatinum - яскраво-червоний) - інфекційна хвороба, викликана гемолітичним стрептококом групи А (Streptococcus pyogenes). Виявляється мелкоточечной висипом, лихоманкою, загальною інтоксикацією.

Джерелом поширення інфекції при скарлатині є людина. Це може бути:

Хворий на скарлатину
, ангіну або стрептококовим фарингіт. Особливо небезпечний така людина для оточуючих в перші дні хвороби.
Реконвалесцент - людина, яка видужав після перенесеного захворювання. Він ще деякий час може виділяти стрептококи. Таке носійство може тривати до трьох тижнів.
Здоровий носій - людина, у якого немає ознак захворювання, але стрептококи групи А живуть на слизовій його носоглотки і виділяються в навколишнє середовище. Таких людей досить багато (до 15% загальної кількості населення).
Інтоксикація - лихоманка, загальне нездужання, головний біль.
Скарлатіновая висип - мелкоточечная, при помірному натисканні скляним шпателем цятки видно чіткіше. При більш сильному натисканні висип поступається місцем золотисто-жовтуватим відтінком шкіри. Виступає на 1-3 день хвороби і локалізується головним чином на щоках, в паху, з боків тулуба. Шкіра носогубного трикутника залишається блідою і вільної від висипки. Висип зазвичай тримається 3-7 днів, потім згасає, не залишаючи пігментації. Характерно згущення висипки на згинах кінцівок - пахвовій, ліктьовий, підколінної областях.
Скарлатіновий мову -

Показовий симптом скарлатини.
на 2-4 день хвороби мова хворого стає виражено зернистим, яскраво-червоного кольору, так званий "малиновий" язик.
Ангіна - постійний симптом скарлатини. Може протікати важче звичайної ангіни [1].
Лущення шкіри - виникає після зникнення висипки (через 14 днів від початку захворювання): в області долонь і стоп воно крупнопластинчатое, починається з кінчиків пальців; на тулуб, шиї, вушних раковинах лущення отрубевидное.                                           

Повернутися назад