Головна > Рахівщина / Надзвичайні ситуації > У Невицькому замку демонтують аварійну вежу, яка в будь-який момент може впасти

У Невицькому замку демонтують аварійну вежу, яка в будь-який момент може впасти


11-03-2019, 08:08. Розмістив: redaktor
Зараз, за інформацією Закарпатської ОДА, вхід туристам на час реставрації буде заборонений.
Роботи по реставрації будуть проводитись за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу. Загальна сума — 10,5 млн грн. державних коштів та понад 0,5 млн – за рахунок місцевого бюджету.
Перший етап передбачає демонтаж аварійної вежі-донжону, яка в будь-який момент може обвалитися.
Тому, туристів попереджають, що тимчасово до Невицького замку вхід буде закритий.

Довідково: Невицький замок (13-14 ст.) належить до пам’яток архітектури та містобудування національного значення (охор. № 194-Н), взятий під охорону держави Постановою Ради Міністрів УРС� від 24 серпня 1963 року №970. Середньовічний замок – це комплекс оборонних споруд, вміло пристосованих до рельєфу місцевості. На території Невицького замку археологами виявлено городище ранньозалізного віку 8-7 ст. до н.е.
У 1644 році замок був зруйнований. У 1902 році відновлено центральну замкову вежу. Лише після 1923 року, коли Закарпаття входило до складу Чехословаччини, на замку було проведено ремонтні роботи та встановлено дах на вежах. Перекриття оборонної вежі-донжону та замкові стіни на сьогоднішній день в аварійному стані (проведено комісійне обстеження). Наказом Міністерства культури України від 15 лютого 2012 року №108 «Про затвердження науково-проектної документації, щодо меж та режимів використання зон охорони пам’яток» затверджено охоронну зону Невицького замку. Зараз розробляється проект землеустрою щодо відведення для замку земельної ділянки.

Mukachevo.net 

Повернутися назад