В Україні дефіцит робочих: які професії користуються попитом

Киянка Валентина Гриценко шиє вже 23 роки. Жінка каже, що під час виборі професії не думала про престиж або зарплату – просто їй подобалося шити.
"Ходила на курси крою та шиття в свій час, цікаво, подобається... В принципі не складно, але втомлюєшся, спина дуже болить", – розповідає жінка.
Сьогодні її професія – одна з найбільш затребуваних в Україні. Вільні місця є майже завжди навіть в компаніях з високими зарплатами, розповідає директор приватного підприємства з пошиття одягу Володимир Каграманов.
"Досить складно знайти хорошого майстра відповідної кваліфікації, незважаючи на те, що графік роботи звичайний – п'ятиденка, восьмигодинний робочий день, рівень оплати – 16-18 тисяч гривень", – говорить Каграманов.
Дефіцит робочих рук в Україні триває вже понад 10 років. І все одно вчорашні школярі штурмують університети і академії замість професійних училищ – батьки женуться за престижем.
Тому роботодавці змушені шукати компроміс. У gosnay за робочими руками, підприємці охоче перенавчають юристів та економістів на шевців, пекарів і слюсарів. За швидку зміну професії пропонують гідну зарплату.
"У Дніпрі була ситуація, коли клієнт прийняв двох юристів на позиції зварювальників. Хлопці перекваліфікувалися, тому що рік шукали роботу", – розповідає спеціалістка з пошуку роботу Тетяна Пашкіна.
Не залишаться без роботи також автомеханіки, будівельники, водії та слюсарі. Крім конкурентної зарплати, роботодавці мотивують потенційних працівників соціальним пакетом і преміями.