Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Невтішна статистика: зростання заборгованості із заробітної плати



За повідомленням Державної служби статистики України, заборгованість із виплати заробітної плати в країні на 1 січня 2020 року склала 3 034 412 тис. гривень, що на 14,7% більше, ніж на 1 січня 2019-го.
Безперечним лідером зростання заборгованості із заробітної плати в Україні стала сфера освіти, де за 2019 рік заборгованість з оплати праці збільшилася у 2,5 раза! Це і є справжнє, а не задеклароване в передвиборних обіцянках ставлення нинішньої влади до викладачів.
Про це повідомляє голова Політради партії «Опозиційна платформа ‒ За життя» Віктор Медведчук.
Як зазначається, у інших галузях зростання заборгованості в 2019-му становило (1 січня 2020 року проти 1 січня 2019 року):
‒ професійна та науково-технічна діяльність ‒ 52% (дійсно, такій технічно передовій країні, як Україна, вчені «не потрібні», тому «можна» їм і не платити);
‒ сільське господарство ‒ 42,1% (дивовижний парадокс вітчизняного сільгоспвиробництва: чим більше урожай, тим більше й заборгованість із зарплати тим, хто його, власне кажучи, виростив);
‒ оптова та роздрібна торгівля ‒ 42,7%;
‒ охорона здоров’я ‒ 25,1%. Справді, навіщо платити медикам навіть їх мізерну зарплату? Їх виїхало за минулий рік з країни «тільки» 60 тис. На наш вік вистачить. Чи ні?
Водночас, зауважено, що у промисловості зростання заборгованості із зарплати у 2019-му становило «усього лише» 15,4%.
“А промислове виробництво в країні тим часом продовжує падати…
При цьому, наприклад, в «Укроборонпромі» пообіцяли до кінця 2020 року зменшити заборгованість із зарплати вдвічі. Цікаво, якими б темпами знижувалася заборгованість в оборонній промисловості, якби гігантська зарплата її керівництва залежала від розміру зарплат інженерів і робітників та відсутності заборгованості з їх виплати?“, – сказано в повідомленні.
При цьому, найстабільнішою сферою діяльності в Україні залишається «державне управління», де зниження заборгованості із зарплати в 2019-м склало 16,9%.
“Зауважте, зниження, а не зростання, як у більшості інших сфер діяльності.
Про надвисокі зарплати і премії українських чиновників останнім часом говорили чимало, але без статистичних узагальнень. Тому ще одна констатація того факту, що «слуги народу» (не в політичному, а в адміністративно-чиновницькому сенсі) думають передусім про себе, а не про народ, буде правильною“, – констатував Віктор Медведчук.





Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.