Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Звіт уряду за 2019 рік: дешева маніпуляція фактами і показниками – Думка





Кабмін Гончарука нарешті представив Звіт уряду за 2019 рік.
Українській промисловості, наприклад, із 300 сторінок відведено всього 1,5 стор., але і ці 1,5 сторінки викликають масу питань. Про це повідомляє пресслужба політсили “Опозиційна платформа – За життя” (далі ОПЗЖ – ред.).
Перше з них: чому наведені дані тільки за галузями і підгалузями, де відзначений приріст (не забули навіть харчопром з його «потужним» приростом в 0,2%) і відсутні дані по галузях, які демонструють падіння виробництва? А їх більшість, йдеться у повідомленні.
Так, у Звіті заявлено, що «У переробній промисловості за підсумками 2019 р. позитивні показники спостерігалися у високотехнологічних галузях». Вельми спірне твердження, особливо якщо врахувати, що падіння машинобудування в 2019 р. склало 5,6%, про що в Звіті – ні слова.
Зате, як зазначається, автори Звіту нарешті виявили причину падіння промвиробництва в Україні.
Виявляється, «загострення конкурентної боротьби… змусило частину великих підприємств проводити модернізацію, що негативно вплинуло на їх поточну діяльність». Таким чином, як написано у Звіті, «Саме модернізація (! – ред.) і тимчасові зупинки промислових потужностей були однією з причин в цілому негативної промислової динаміки в 2019 році».
«Ця заява, м’яко кажучи, не відповідає реальним процесам в українській економіці. У січні-вересні 2019 р. капітальні інвестиції в українську промисловість становили всього 149387,2 млн. грн, або $5975,5 млн., що насправді дуже мало для такої країни, як Україна.
Наприклад, аналогічний показник за січень-вересень 2013 р. був більше в 1,5 рази, ніж в 2019 р., і становив $8855,3 млн, але ж ніхто не стверджує, що в 2013 р. вся українська промисловість була «охоплена модернізацією», – інформує пресслужба ОПЗЖ.
Далі йде у Звіті основне твердження його ідеологів: «Однак, найбільш негативний вплив зробили інші фактори… Це: погіршення зовнішньої кон’юнктури на світовому ринку чорних металів».
“Хотілося б ще раз нагадати авторам «Звіту», що Україна поки країна не з моновиробництвом чорних металів та зміною цін на них на зовнішніх ринках неможливо пояснити зниження виробництва в 2019 р. за такими галузями:
– легкої промисловості – на 9,9%;
– переробка деревини – 6,8%;
– виробництво коксу та нафтохімія – 5,1%;
– машинобудування – 5,6%;
– автопром – 9,7% і т. д”, – йдеться у повідомленні ОПЗЖ.
Водночас, зазначено, що відповіді на питання про справжні причини системної деіндустріалізації української економіки у Звіті уряду так і не дано, що формує вкрай негативний прогноз про можливість виходу країни з кризи у найближчій перспективі.




Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.