Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Вступна компанія в Україні: повернення коштів та ЗНО лише для абітурієнтівЧерез COVID-19 Кабмін скасував проведення пробного ЗНО в Україні. Пробне ЗНО було заплановане на 15 і 17 червня.
За участь у пробному ЗНО кожен учасник сплатив в середньому 145 гривень за кожен навчальний предмет. 85% цих коштів було спрямовано на друк зошитів для тестування.
Міністерство фінансів розробило механізм повернення коштів за пробне ЗНО, що не відбулось у пунктах тестування у звʼязку з карантином, – інформує пресслужба Мінфіну, повідомляє УП.
Так, близько 52 млн гривень будуть найближчим часом перераховані на рахунки регіональних центрів оцінювання якості освіти Українського центру оцінювання якості освіти України (УЦОЯОУ).
Мінфін запевняє, що напрацював максимально спрощений механізм повернення цих коштів, відповідно до якого необхідно буде звернутись до регіонального відділення УЦОЯОУ із заявою, вказавши реквізити рахунку, на який здобувач освіти чи його батьки хочуть отримати кошти.
Найближчої середи зазначений механізм має бути схвалений на засіданні уряду і після завершення усіх процедур, передбачених бюджетним законодавством, кошти одразу надійдуть на рахунки розпорядників.
Також Міністерство освіти і науки працює над тим, щоб сесія зовнішнього незалежного оцінювання 2020 пройшла у встановлені терміни. Однак її можуть перенести.
Про це повідомила в. о. міністра освіти Любомира Мандзій в ефірі одного з телеканалів.
– Ми працюємо над тим, щоб з 25 червня до 17 липня пройшла основна сесія ЗНО. Завтра буде засідання комісії, яка повинна затвердити показники епідеміологічної ситуації, за умов дотримання яких буде проведено ЗНО. Якщо умови не відповідатимуть показникам, то тестування перенесуть на серпень.Випускники, які хочуть цього року вступити до вищого навчального закладу, повинні пройти ЗНО.
Зараз готуються зміни до “ковідівського” закону, які дозволять звільнити учнів 11 класу від проходження державної підсумкової атестації у формі ЗНО. Вони отримають атестати про повну загальну середню освіту до кінця червня.
Це стосується лише тих дітей, які не планують з тих чи інших причин вступати цього року до закладів вищої освіти і цей крок може зменшити навантаження на центри тестування приблизно на 30%.
Любомира Мандзій також зазначила, що зараз у міністерства немає можливості провести ЗНО 2020 в онлайн-режимі.
Зокрема, неможливо верифікувати та ідентифікувати учасників, але МОН проводить консультації про можливості такого формату.
Дати проведення ЗНО в Україні
Якщо ж основну сесію ЗНО 2020 не переноситимуть, то вона розпочнеться 25 червня і триватиме до 17 липня:
  • математика — 25 червня;
  • українська мова і література — 30 червня;
  • фізика — 2 липня;
  • іспанська, німецька, французька мови — 6 липня;
  • англійська мова — 7 липня;
  • історія України — 9 липня;
  • біологія — 13 липня;
  • географія — 15 липня;
  • хімія — 17 липня.
Додаткова сесія ЗНО поки запланована на 23 липня – 11 серпня.​
Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.