Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Попит українців щодо роботи в Чехії надто великий, уряди не встигають опрацьовувати заяви

Число громадян України(значна частина,яких є закарпатці), які шукають роботу в Чеській Республіці, постійно зростає, і державні структури не справляються з потоком бажаючих отримати "Робочу карту".Припливу трудових ресурсів сприяє програма «Режим Україна», що дозволяє чеським працедавцям підшукувати собі працівників безпосередньо в Україні. Ті, хто отримав запрошення від чеської компанії можуть отримати дозвіл на роботу в прискореному режимі. За 2016-17 рр. в програмі взяло участь 10 104 українських громадян. Спочатку планувалося залучати до Чехії в рік 3 800 українців. Але замість очікуваних кваліфікованих фахівців з України прибуває, в основному, дешева робоча сила, на яку існує попит серед місцевих фірм на тлі низького безробіття в країні, повідомило інтернет - видання Novinky.cz.
В свою чергу МЗС і МВС Чехії, які виступають гарантами програми, характеризують її як успішну і вважають, що необхідно продовжувати її реалізацію. Цю позицію сформулював у своїй доповіді новий міністр закордонних справ Мартін Стропніцький.
Зростаючий потік заяв створює складності в роботі міністерств, незважаючи на збільшення числа співробітників в посольстві ЧР в Києві, в консульстві у Львові і в відповідних відділах МВС. Якщо в серпні 2016 р розгляд заяви займало тиждень, то в грудні 2017 року на це потрібно вже 114 днів. За словами міністра Мартіна Стропніцького, цей термін може і надалі зростати.
Колишній глава МЗС Любомир Заоралек, що займає зараз посаду голови парламентського Комітету з питань зовнішньої політики, зі свого боку, відзначає, що «програма відступила від своїх початкових задач». Її метою було привернути до Чехії кваліфіковані кадри і фахівців, а зараз, за словами політика, «сюди прямує дешева робоча сила». «Ми домовлялися на розумній кількості людей, щоб це не призвело до руйнування нашої економіки за рахунок припливу дешевої робочої сили. Тобто людей, які будуть селитися в гуртожитках, не маючи можливості нормально інтегруватися в суспільство», – підкреслює Любомир Заоралек.
На його думку, в Чехії формуються два типи робочої сили – «першої» і «другої категорії», і до останньої часто відносяться саме українці, що нагадує ситуацію, що склалася раніше з турками в Німеччині.
При цьому чеські компанії наполягають на залученні українських трудових ресурсів. Представники професійних організацій і палат вказують, що чеській економіці потрібно 150 000 працівників з-за кордону, насамперед саме з України. Ця позиція наводиться також у доповіді Мартіна Стропніцького, де сказано, що задоволення попиту роботодавців на працівників з України є «одним з базових умов конкурентоспроможності та подальшого розвитку чеської економіки».
Профспілки, зі свого боку, вказують на «зниження загального рівня зарплат у зв’язку з припливом дешевої робочої сили зі Сходу».
Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.