Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

З 1 січня чотири країни заборонили пластикові пакети

Від початку 2019 року ще 4 країни заборонили використання або безкоштовне надання пластикових пакетів. Пакети складні у переробці  та й переробляти їх економічно недоцільно. В більшості випадків від використання пакетів можна просто відмовитись, замінивши їх на екологічні альтернативи.


Південна Корея

Більше 13 000 магазинів площею від 165 м.кв. підпадуть під нові законодавчі обмеження. Раніше в цих магазинах можна було продавати пакети, а тепер вони геть заборонені.

Замість пропонувати пластиковий пакет на касі, ритейлерам радять використовувати контейнери, що придатні для переробки, текстильні сумки та паперові пакети. За порушення нових правил магазин сплатить штраф у розмірі 2700$.

Проте, магазинам дозволено використовувати тонкі пластикові пакети без ручок, що служать первинною упаковкою для вологих продуктів: риби, м'яса та подібних продуктів.

Окрім ритейлерів, заборона на безкоштовне розповсюдження пакетів стосується і 18000 пекарень по всій країні. Тепер вони братимуть плату за пакет.

Молдова

Влада Молдови вирішила спочатку привчити громадян використовувати замість великих пластикових пакетів багаторазові текстильні сумки, авоськи та паперові пакети, а за 3 роки відмовитись і від тонких маленьких пакетиків.

Пакети будуть вилучати з комерційного обороту в залежності від товщини стінок. 2019-го вилучать пакети  з товщиною стінок більше 50 мікрон, 2020-му - від 15 до 50 мікрон. Тонкі пакети менше 15 мікрон, що зараз продаються у супермаркетах, зникнуть з 2021 року.

"Текстильні сумки, паперові пакети, авоськи - не єдина альтернатива пакетам. Пакети можуть бути виготовлені з біорозкладного матеріалу, наприклад, з крохмалю" - заявляє  Світлана Болокан, начальник управління менеджменту відходами Мініс терства сільського  господарства, регіонального розвитку та довкілля. Також вона додає: "У нас поля кукурудзи, тому не думаю, що з цим буде проблема."

Нові технології мають бути запроваджені протягом трьох років, щоб у 2021-му громадянам було чим замінити звичні пластикові пакети.

Заборона пластикових пакетів - не єдиний крок Молдови у боротьбі з одноразовим пластиком. У 2021 році країна планує заборонити одноразовий пластиковий посуд.

Під заборону можуть потрапити тарілки, стакани, лотки з пластика, що не відноситься до біорозкладного. Порушникам загрожують штрафи: для фізичних осію 4,5 тисяч лей, для юридичних - 12 тисяч лей. Альтернативою може бути посуд виготовлений з паперу, кукурудзяного крохмалю, конопель, цукрової тростини, зерна, або інших біорозкладних матеріалів.

Ямайка

З 1 січня крім пластикових пакетів заборонили також посуд з вспіненого полістиролу (styrofoam)  та соломинки для напоїв. Однак для деяких пакетів залишили виключення. Це пластикові пакети, що використовуються як первинна упаковка для м'яса, борошна, цукру, рису, хлібних виробів, тощо.

Пакети, соломинки та посуд з полістиролу заборонено продавати та надавати безкоштовно, виробляти та імпортувати.

Туреччина

Ця країна вирішила почати з заборони безкоштовних пластикових пакетів. Від початку року магазини не можуть безкоштовно надавати покупцям пластикові пакети, окрім пакетів товщиною від 15 до 50 мікрон, що використовуються як первинна упаковка.

Вартість пластикового пакета тепер становить 0,25 турецьких лір (0,4 $) або покупцю запропонують пакет з переробленого матеріалу. Магазинам, що надають пластикові пакети безкоштовно загрожує штраф у розмірі 10 лір на квадратний метр приміщення магазину.

"В перші 4 дні заборони використання пакетів зменшилось вдвічі!", - заявляє Міністр охорони довкілля Мурат Курум. "Наша мета -  зменшити використання пакетів на 90%, до 40 штук на особу на рік у 2025 році," додає міністр.

До введення заборони використання пакетів становило 440 пакетів на особу на рік, або 30-35 млрд пакетів на рік в масштабах країни.

Переробка пакетів є складною і тільки 1% пакетів в Туреччині переробляється. Зараз турки шукають альтернативні бюджетні пакети, магазини почали продавати текстильні сумки та пакети з переробленого матеріалу.





Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.