Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

ТОП-10 маловідомих чудес світу, які вражають уяву (ФОТО)

​Ці місцини не входять до переліку загально визнаних “7 чудес”, але вражають уяву своєю природною досконалістю та змушують затамувати подих від захвату.

Гора Еребус — другий за величиною вулкан Антарктиди, активний з 1972 року. На Еребусі багато крижаних веж, сформованих в результаті парової емісії завдячуючи вулканічній активності. Багато з цих крижаних веж постійно випускають пар.
Крім того,  вулканічна гора ховає в собі безліч крижаних печер, сформованих природним способом, з синіми, подекуди страхітливими підземними палатами.

Скелі-намети Каша-Катуве
Скелі намети Каша-Катуве в Нью-Мексико були сформовані приблизно сім мільйонів років тому з попелу, депонованого потоком від вулканічного вибуху. Те, як ці скелі виглядають в наші дні, помітно загострені подібні до наметів камені – наслідок вивітрювання та ерозії. Ці “білі скелі” різні за висотою і часом сягають 30 метрів заввишки.

Левова скеля Сігірія, Шрі Ланка
Сігірія (Скеля лева) є рештками давньої гірської фортеці та палацу. Розташована вона у центральному районі Матали Шрі-Ланки та оточена залишками великої мережі  колись величних садів, а також резервуарів та інших структур.
Сігірія також відома своїми старовинними картинами (фрески), які нагадують Печери Аджанта в Індії. Забудову скелі приписують до часу панування короля Кассапи I (477 н. е. – 495), і це — один з семи об’єктів Всесвітньої спадщини Шрі-Ланки. Втім, і протягом доісторичних часів Сігірія була населена. Крім того, кажуть, що скеля використовувалася в якості гірського монастиря приблизно з 5-ого століття до н. е.
 

Рисові тераси Банауе, Філіппіни

Рисові тераси Банауе — 2000-літні тераси, які були вирізані в горі Іфугао на Філіппінах предками корінних жителів.
Тераси зазвичай згадуються Філіппінцями як “Восьме Чудо Світу”. Вважається, що тераси були побудовані з мінімальним обладнанням, в основному вручну. Вони розташовані приблизно на 1500 метрів над рівнем моря і покривають 10,360 квадратних кілометрів схилу гори.

Пораховано, що якщо б вони були поміщені впритул, то оточили б половину земної кулі. Місцеві жителі донині все ще вирощують рис і овочі на терасах. Результат — поступова ерозія цього чуда світу, адже тераси потребують постійної реконструкції і турботи.

Печера Лечугія
Одна з найпопулярніших мало відомих чудес світу, печера Лечугія в Нью-Мексико.
Печера — сьоме досліджуване ланцюгове утворення у світі, з відомою довжиною в 134.6 миль. Печера є найвідомішим захоплюючим кристалічним формуванням гіпсу та арагоніту. До відкриття у 1986 Лечугія була “незаймана” протягом сотень мільйонів років, та на протязі такого величезного відрізку часу стала однією з найдавніших екосистем.

Печера Крубера
Печера Крубера, розташована в межах гірського масиву Арабіка в Абхазії.
Ця печера – найглибша відома печера на Землі, з глибиною в понад 2 тисячі метрів. Печера також відома як Вороняча, через велику кількість птахів, що там гніздяться.
Печера розгалужена на дві гілки: Некуйбишівську і Основну, яка , розходиться на декілька дрібних гілок. Глибина першої – близько 1300 метрів, другої – близько 2196 метрів. Печера відкрита і вперше досліджена до глибини 95 м.Найглибша точка доступна для відвідування, розташована далі, на схилі гори. Потрапити сюди можна і з Берчілської печери, яка знаходиться 100 м вище, ніж печера Крубера. Загальна глибина зв’язки становить близько 2240.

Долина Гленко в Шотландії
Розташована у північнній частині Шотландії. Долина Гленко — вузька долина річки, яку часто вважають одним з найбільш захоплюючих місць у країні. Долина річки Гленко  приголомшлива з точки зору різноманіття флори, а також високих піків з обох сторін і абсолютно прозорої річки, яка протікає в її серці.

Кінта да Регалейра
Кінта да Регалейра знаходиться в Сінтрі, Португалія.
Включає приголомшливі кручені сходи, що йдуть донизу та ведуть до безлічі виходів. В основі цього “колодязя”лежить роза вітрів на хресті тамплієрів. Символіка безпосередньо стосується життя і смерті, загальної теми для ритуалів ініціації. Подейкують, що це місце має стосунок до так званих масонських ритуалів.

Улін’юань в Китаї
Ця місцина включає в себе понад три тисячі величезних стовпів пісковика, багато з яких представляють із себе вежі більш ніж двісті метрів у висоті. Улін’юань є одним з найбільш приголомшливих природних об’єктів у світі. Високі стовпи складені з кварциту і пісковику і є карстовими формуваннями. Розташовується в ста сімдесяти милях на північний схід від Чанши і стала об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в 1992 році. Однак це неймовірне місце все ще залишається відносно невідомим для більшої частини населення в світі.

Монастир Кей Ґомпа
Монастир Кі або Кей Гомпа — тибетський буддійський монастир, який ефектно височіє на пагорбі, що виходить на невелике індійське село Кібар, заснований в 11-му столітті
Монастир стоїть на висоті в 13,668 футів над рівнем моря, а село нижче, як кажуть, є найвищим з точки зору розташування в Індії.
Кей Ґомпа пережив безліч бурхливих подій. Він неодноразово зазнавав нападів, руйнування монгольськими арміями, спустошувався вогнем і землетрусами. Саме постійне руйнування і реконструкція призвели будівлю до форми, подібної нагромадженню коробок, втім, що забезпечує максимальний захист.
Підготувала Саша Клімова для “ПЕРШИЙ.com.ua”
Фото, інформація – з відкритих джерел
Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.