Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Румунія вирішила дати автономію частині країни, де живуть угорці. У них буде свій президент і державна мова

​​

Згідно з прийнятим документом повинен бути створений автономний регіон з правосуб’єктністю в Румунії. До його складу повинні увійти Жудець Ковасна та Харгіта, а також місто Муреш.
У автономії буде президент з терміном повноважень на чотири роки. Угорська мова стане офіційною і буде використовуватися в державних установах громадянами, які проживають в цьому краї.
Передбачається вільне використання “символіки угорської нації”. Автономний статус надається регіону після затвердження закону і підтвердження його на місцевий референдум. Скасування автономії також повинно бути затверджено на референдумі.
На посаді в місцевому і регіональному державному управлінні будуть призначатися особи, які знають мову національних меншин і ставляться до них.
Законопроект ініціювали депутати Демократичного союзу угорців Румунії, які говорять, що він відображає “історичну ідентичність регіону” і забезпечить рівні можливості для громадян і захист угорської ідентичності. Вони заявляють, що автономія регіону не впливає на територіальну цілісність і суверенітет румунської держави.
Секеі – одна з етнографічних груп, що складають угорська національна меншина на території сучасної Румунії. Секеі домагаються автономії, проте румунська влада відмовляються вести діалог про автономію будь-якого регіону країни. Права 1,2 млн етнічних угорців в Румунії, в тому числі близько 700 тисяч Секея в східній Трансільванії, десятиліттями перебувають в центрі політичної ворожнечі між двома країнами.
​​
Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.