Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Що буде з головною ялинкою Закарпаття?

Новорічно-різдвяні свята добігають кінця і багато свідомих закарпатців задумовуються, куди подіти головний новорічний атрибут - ялинку



Дехто викидає зелену красуню на сміттєзвалище, хтось відвозить на город, але є й такі, котрі роблять з ялинок добриво.
«Як правило, новорічні дерева розпилюють на друзки і підсипають в лунки нових саджанців в лісових господарствах. Крім того, використані дерева можна застосовувати в якості палива при обігріві. На превеликий жаль, у нас ще немає пунктів прийому ялинок, однак можна здати новорічне дерево в мисливські господарства Закарпатської області, в якому місцеві єгері відправлять її на підживлення диких тварин. У  цьому випадку важлива умова – дерева повинні бути чистими від сторонніх предметів (у тому числі, новорічної мішури та іграшок), щоб не поранити і не нашкодити тваринам», – розповідає Юлія Давидова, прес-секретар Закарпатського  обласного управління лісового та мисливського господарства.
А ще, ялинки відправляють на виготовлення іграшок для малечі, роблять з гілок різні корисні настойки для організму, ванної, бані. Наприклад, головну столичну ялинку розпиляли й використовують як добриво, а стовбур поїхав до Білої Церкви. Там одна з деревообробних підприємств висушить його і підготує на сувеніри.  Доля ж головної ялинки Закарпаття також вирішена. Її відведуть до лісового господарства області й заберуть на корм тваринам.
А поки більшість закарпатців викидають ялинки на сміття, у світі люди вже давно навчилися цивілізовано утилізувати хвойні. У Берліні, наприклад, існує спеціальний «ялиновий патруль», який їздить по місту і збирає викинуті деревця. Щорічно берлінці позбавляються від 400 тис. ялин! І, звичайно, німці не можуть дозволити, щоб все це просто згнило в землі. Ось і прийшла в голову комунальникам думка: а чому б не використовувати дерева в якості дров для теплоелектростанцій? Ідея з опаленням успішно прижилася у всій Німеччині. Тепер з ялин також роблять ламінат і ялинові паливні гранули.
У США теж існують пункти прийому відслужили ялинок. Уже кілька років поспіль в Нью-Йорку влаштовують фестиваль тирси – традицією стало після Нового року не просто викинути ялина, а принести в пункт і кинути в подрібнювач. Тирсу розсипають по парках як добриво для молодих дерев. Минулорічний рекорд Нью-Йорка за кількістю перероблених ялинок – 17 тис. Співробітники паркових господарств закликають американців з інших штатів побити цей рекорд.
А як Ви прощаєтеся з головним атрибутом Нового року?
Марія Кочмарь







Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.