Про святині Рахівщини. Дерев’яні церкви Закарпаття (+ФОТО)
Середнє Водяне, Рахівський р-н, церква Св.Миколая Чудотворця XVII ст. (нижня)
У румунському селі збереглися дві дерев’яні церкви, характерні як для українських сіл долини Тиси, так і для кількох румунських сіл.
Про іншу дерев’яну церкву(верхню) в цьому селі вже розповідалося, а нижня церква – двозрубна, тридільна, з п’ятигранним вівтарним зрубом, збудована з дубових брусів. Усі об’єми вкриті високим двосхилим дахом та охоплені опасанням. Усередині центральний зруб перекрито коробо-вим склепінням, бабинець – трапецієподібним, а вівтарний зруб – плоским перекриттям. Над бабинцем – висока башта, вкрита строгим шатром, характерним для багатьох марамороських церков. Дахи вкриті дерев’яним ґонтом. Суворий на вигляд храм позбавлений будь-яких прикрас, хіба що невеличкі віконця порушують монолітну поверхню зрубів.
Цікавою особливістю є те, що двері влаштовано на південному фасаді. На зрубі збереглася дата: “Подважен бисть храм святий року божого 1699”. Напис також розповідає, що майстер був українцем, а церкву підважували для заміни нижніх зігнилих колод зрубу. Отже, храм збудували щонайменше за 40 – 50 років до підважування, тобто в 1640 або 1650 році.
Розташована на високому пагорбі, в західній частині села.
Сирохман М. Церкви України: Закарпаття. – Льв.: 2000 р., с. 589 – 592.