Фестиваль "Берлибаський бануш" на Закарпатті: яскраве свято яскравих людей (ФОТОРЕПОРТАЖ)
- 14-05-2018, 09:31
- Новини / Рахівщина / Суспільство
- 0
- 1 187
Неймовірна атмосфера вирувала сьогодні у мальовничому селі Костилівка на Рахівщині - там відбувся XI гуцульський фестиваль "Берлибаський бануш". На свято зібралося чимало гостей, серед них керівники області, району, представники місцевого самоврядування, посадовці та громадські діячі.
У черговий раз яскраву подію організували сільський голова Інна Савляк, депутат Рахівської райради Юрій Сас за активної підтримки посадовців Рахівської РДА та райради. Генеральним спонсором виступила група енергетичних компаній РЕНЕР, що є лідером із будівництва в області об'єктів альтернативної енергетики.
Свято розпочалося у підніжжі "Скелі Кохання" на окраїні села. Там учасники заходу під звуки трембіт, дзвінкий спів місцевих колективів та енергійні гуцульські танці запалили традиційну ватру та вирушили до основного місця проведення фесту у центрі Костилівки.
Тут було розгорнуто цікаву колоритну виставку-ярмарок гуцульських виробів, продукції та одягу, а місцеві господині приготували для дегустації різнобарв'я смаколиків.
Опісля короткої офіційної частини, протягом якої почесні гості зверталися з привітаннями до присутніх на святі, на сцені по черзі виступали гуцульські колективи та запрошені гості.
Та все ж у центрі уваги було приготування баношу - місцевої страви на кукурудзяній муці та сметані. Для найкращих майстрів із різних куточків Закарпаття організатори влаштували змагання - страву дегустувало не тільки журі, але й усі охочі. Відтак кожен з учасників турніру отримав відзнаки та пам'ятні призи від спонсорів.
Родзинкою програми фестивалю стала концертна програма володаря золотого диску Василя Мельниковича, відомого під псевдонімом "Гуцул Хуліган". Під запальні хіти зіркового гостя учасники танцювали, веселилися і насолоджувалися колоритним дійством. Кількість присутніх на святі досягла рекордних показників - уся площа та її околиці наповнилися місцевими гостями та туристами.
Насамкінець для учасників свята влаштували фаєр-шоу у середньовічному стилі.