Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

ЄС хоче викинути Британію зі спільної європейської космічної програми

Британія загрожує вивести понад 1 мільярд євро з супутникової навігаційної системи ЄС «Galileo» якщо Брюссель наполягатиме на виключенні британців з проекту після Brexit. Євросоюз відповідає: «Ми не здамося», — пише Том МакТаге з «POLITICO».

Лондон опублікував «гострий» офіційний документ, в якому погрожує розробити проект супутникової навігації, яка буде конкурентоспроможною щодо проекту ЄС «Galileo» у випадку якщо Брюссель після Brexit вирішить виключити Велику Британію з даного проекту.
У Лондоні зростає гнів через непримиренну позицію Брюсселя, яку британський уряд вважає доказом того, наскільки прохолодними будуть майбутні відносини в сфері безпеки між Сполученим Королівством та материком.
Протягом декількох місяців Єврокомісія наполягала на тому, що Велика Британія не може залишатися повноправним партнером у розробці супутникової системи, котра коштуватиме 10 мільярдів євро, оскільки після Brexit Туманний Альбіон більше не буде членом ЄС. Лондон має свою частку в проекті, яка становить 12% його вартості.
Вчора офіційний представник Євросоюзу підтвердив журналістам, що позиція Європейської комісії в цьому питанні не змінюється.
Британія залишає Євросоюз
Британія залишає Євросоюз
Чиновники у Брюсселі стверджують, що це просто юридичне питання, тому що як «третя країна» Британія не зможе отримати доступ до зашифрованої інформації або брати участь в подальшому розвитку системи, незалежно від британського внеску в проект.
Один з високопоставлених британських чиновників, котрі брали участь у дискусіях щодо «Galileo», сказав, що міністри та посадовці уряду «вражені» позицією Європейського Союзу.
Офіційний Лондон звинуватив ЄС в тому, що той «прикривається законницькою аргументацією», коли насправді це стосується «вузьких комерційних інтересів», тому що найбільшу вигоду після того, як британська компанія буде позбавлена права на участь в тендері контрактів на розробку «Galileo» матимуть французькі компанії.
«Ситуація, в якій ми перебуваємо, є абсурдною, — говорить один з британських чиновників. — Ми, як бачите, не є надійним партнером у сфері безпеки».
За кілька тижнів до червневого саміту ЄС в Брюсселі усе це загрожує подальшим переговорам по Brexit, які і так перебувають на межі зриву через митні проблеми і кордон в Північній Ірландії.
Документ про позицію Сполученого Королівства ставить «Galileo» в центр дебатів щодо майбутнього партнерства між Євросоюзом та Британськими островами в галузі безпеки.
Цей документ може викликати нові звинувачення в тому, що Лондон додає власні застереження щодо європейської безпеки, незважаючи на те, що прем’єр-міністр Тереза Мей запевнила європейських лідерів на початку цього року, що Сполучене Королівство залишатиметься «в рівній мірі віддане безпеці Європи в майбутньому, як це було в минулому».
Північна Ірландія
Північна Ірландія
Документ наводить витрати у вигляді грошей, втраченого досвіду і майбутніх затримок в проекті, яких зазнає ЄС, якщо Велика Британія більше не братиме участі в програмі, а також повідомляє, що Лондон самостійно розроблятиме конкурентоспроможну супутникову систему, якщо не буде знайдено компромісу.
Британський торговий секретар Грег Кларк в квітні офіційно попередив Європейську комісію, що Брюссель може залишитися з діркою в один мільярд євро в бюджеті «Galileo», що викличе затримки в розвитку технології, принаймні на три роки.
Сполучене Королівство також повідомило, що вимагає контрактів для британських компаній, щоб мати можливість продовжувати брати участь в «розробці та експлуатації» системи і використанні безпечного супутникового сигналу, а також «обміні інформацією, пов’язаною з безпекою».
Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.