Учасники "ПрофіКемпу-Рахів" здолали нелегкий кінно-піший маршрут до гори Шоймул
- 16-08-2018, 16:29
- Новини / Рахівщина / Суспільство
- 0
- 823

По дорозі зустрівся їм конюх Михайло, справжній майстер своєї справи, та пара коней гуцульської породи, які супроводжували молодь аж до самої гори. Михайло знайомив з історією і легендами краю та захоплююче розповідав про своїх улюбленців.
«Насамперед, коней потрібно любити, адже це, так би мовити друзі, які проживають поруч з тобою близько 30-ти років», - з щирою усмішкою мовив конюх. Розповідав, що у 1979 році гуцульські коні одержали статус реліктової породи і були взяті під охорону. Мабуть, що назва породи походить від назви гуцулів - субетносу українців, що живуть у гірських районах. Багато вчених вважають, що гуцульський кінь є прямим нащадком тарпана-лісового і степового дикого коня мишастої масті (кольору), який довго зберігався на Півдні, а зараз повністю знищений. Перша письмова згадка про Гуцульського коня датується ще початком XVII століття (1603 рік).
Догляд за конем теж має бути належним, він включає в себе щоденні процедури та заходи, що проводяться систематично, або у випадку необхідності. А це: забезпечення тварині кормом і водою, гігієнічні процедури (чистка шкіри і копит, розчісування гриви, купання тощо). Періодично, у міру потреби, коням надаються ветеринарні послуги та лікування.
Такою цікавою і пізнавальною була подорож, під час якої діти мали змогу не тільки дослідити і розкрити професію конюха, а одночасно й пройти новий кінно-піший маршрут, який є неодмінною родзинкою для рахівських мандрівників.
Джерело: Закарпатський обласний центр зайнятості