Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Плюси і мінуси золи як добрива і правила її використання

​Як правильно підживлювати рослини золою.

Зола — поширене і популярне добриво, яке використовується садівниками багато століть. Її застосування обумовлене тим, що вона являє собою джерело корисних речовин для вирощуваних культур і ґрунту. Крім цього, зола може виступати захисним засобом від шкідливих комах. Якщо точно дотримуватися всіх рекомендацій по використанню, можна домогтися високої врожайності ділянки, яка підживлюється, інформує Ukr.Media.
Користь від золи
Зола являє собою концентрований залишок спалених рослин, що утворюється з мінеральних домішок, саме тому таке добриво добре засвоюється садовими культурами.
Корисні властивості обумовлені тим, що добриво багате мінералами в легкозасвоюваній формі для рослин. Особливо важливі для рослин такі речовини, як калій і фосфор, але крім них до складу золи входить кальцій, магній та інші корисні мікроелементи.
Підживлення за допомогою золи надає позитивний вплив на вирощувані культури:
Покращує мінеральний обмін.Стимулює ріст і зміцнює кореневу систему.Сприяє появі великої кількості квіток.Підвищує засвоєння вітамінів.Підвищує стійкість до хвороб.Допомагає зберегти життєздатність під час сезонних перепадів температури навколишнього середовища.Сприяє синтезу ферментів і вуглеводів.Підвищує продуктивність процесу фотосинтезу.Крім цього, таке добриво збільшує швидкість розкладання органічних речовин в ґрунті, підвищуючи його родючість за рахунок прискореного утворення корисних для рослин мікроелементів. Корисні мінерали зберігаються в ґрунті до 3-4 років, насичуючи культури корисними речовинами. Зола також може стати захисним засобом від шкідників і інфекцій.
Шкода від золи
Зрозуміло, є ситуації, при яких від застосування золи слід відмовитися:
Насамперед, варто пам'ятати, що в добриві відсутній азот, оскільки він повністю зникає при горінні. Однак, деякі садівники продовжують застосовувати золу в складі азотовмісного комплексу добрив разом з гноєм і суперфосфатом, щоб відшкодувати відсутність азотистих сполук. Насправді застосування золи спільно з органічними добривами та азотними препаратами категорично заборонено, оскільки це тільки посприяє втраті азоту. Краще всього використовувати її в комплексі з торфом і гноєм.Слід уникати прямого контакту добрива з кореневою системою рослин, оскільки концентрований склад здатний пошкодити коріння. Для того, щоб уникнути таких помилок, необхідно перед внесенням змішати попіл із землею.Необхідно знати, що таке добриво можна використовувати для підгодівлі розсади до появи 3-4 постійних листочків на молодому паростку.Ні в якому разі не можна використовувати золу, отриману при горінні дров з побутовими відходами та, в особливості, з пластмасою. Таке добриво здатне не тільки нашкодити рослинам на ділянці, але і може серйозно забруднити ґрунт.Як правильно підживлювати золою
Найчастіше золу застосовують у сухому вигляді. Для цього добриво потрібно рівномірно розподілити по ділянці, де будуть розташовуватися грядки, після чого слід злегка розпушити ґрунт.
Але найефективніше використовувати таке добриво у вигляді розчину:
Розчин для підгодівлі коріння. Для приготування добрива потрібно розвести 1 склянка деревної золи в 10 літрах води. Розчин вноситься в ґрунт навколо рослини або в зону розташування коренів. Перед застосуванням готовий засіб потрібно ретельно розмішати, щоб запобігти утворенню осаду.Настій. Для створення настою необхідно заповнити золою на 1/3 10-літрове відро, після чого до країв залити відро окропом і дати настоятися протягом двох діб. Після настій слід процідити. Таке добриво можна використовувати для обприскування і кореневого підживлення вирощуваних культур.Відвар для позакореневого підживлення. Для приготування відвару потрібно просіяти 300 грамів золи, після чого залити її гарячою водою і кип'ятити суміш протягом 25-30 хвилин. Після кип'ятіння відвар необхідно остудити, процідити і розвести в 10 літрах води. Приготовлений розчин краще всього підходить для обприскування рослин. Для того, щоб відвар не стікав з листя, в нього можна додати 40-50 грамів господарського мила.Зола — найбільш безпечне і доступне добриво, саме тому воно таке популярне у садівників. Якщо дотримуватися всіх правил використання підживлення, можна значно збільшити родючість ґрунту і отримати рясний і хороший урожай.​
Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.