Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Чорний і зелений чай: декілька несподіваних відмінностей, окрім смаку і кольору

​Особливості зеленого чаю.

Чай відноситься до найбільш популярних напоїв на світі. Найбільш поширені його види — чорний і зелений. Їх відмінності обумовлені не лише в способі обробки. Існує як мінімум п'ять відмінностей в цих видах всіма улюбленого напою, інформує Ukr.Media.
Вміст антиоксидантів
Ці речовини здатні зв'язувати вільні радикали та виводити їх. Це запобігає розвитку серцево-судинних і онкологічних захворювань. Антиоксиданти здатні уповільнювати процеси старіння. Зелений чай містить більше таких речовин, а значить, він корисніший для здоров'я.
Більша кількість антиоксидантів в зеленому чаї обумовлена особливістю обробки чайного листа: він не піддається ферментації. Тому напій зберігає всі первозданні властивості.
Вміст кофеїну
Вражаюче, але саме в зеленому чаї міститься більше кофеїну, ніж в чорному. Найбільше підбадьорливої речовини — в не ароматизованих сортах зеленого чаю. Відмінність у вмісті кофеїну пояснюється тим, що в процесі ферментації частина алкалоїду розкладається.
Зелений чай можна заварювати не один раз
А все тому, що в процесі виробництва чайний лист пропарюється і скручується. З кожним новим заварюванням лист все більше розкриває свій смак. Китайські лікарі кажуть, що зелений чай можна заварювати до десяти разів.
А от чорний чай заварюється тільки раз. Повторне заварювання повністю позбавляє напій смаку і корисних властивостей. Більш того, він приносить шкоду організму.
Зелений чай не змінює колір зубів
З-за ферментації в чорному чаї утворюються флавіни. Вони викликають потемніння зубної емалі. У зеленому ж чаї кількість цих сполук в кілька разів нижча. Тому напій не впливає на відтінок зубної емалі. Проте в дешевих сортах флавінів може бути більше, що негативно позначається на кольорі зубів.
Зелений чай — напій для схуднення
Він швидко засвоюється організмом, виводить зайву воду і отрути з організму. Будь-які варіанти дієтичного харчування включають в себе зелений чай. Регулярне його вживання підсилює обмін речовин, регулює апетит. З-за цього м'яко знижується вага. Чорний чай не володіє такими корисними властивостями. Хоча він також виводить з організму зайву рідину завдяки м'якому сечогінному ефекту.
Щоб чай приніс користь, слід купувати якісні його сорти. Вони не можуть коштувати дешево. А який чай вибрати — чорний або зелений — це справа смаку.​
Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.